نحوه شرکت در آزمون های آزمایشی

۱- تهیه کارت آزمون

برای شرکت در آزمون های آزمایشی سازمون ابتدا با کلیک بر روی دکمه عضویت ؛ فرم ثبت نام را بسرعت تکمیل کنید تا وارد صفحه اصلی حساب کاربری خودتان بشوید . خبر خوب برای شما اینکه به محض ثبت نام در سایت یک شارژ اولیه حساب کاربری ؛ برای تهیه رایگان کارت آزمون به حساب شما واریز می شود . در منوی سایت روی گزینه کارت آزمون کلیک کرده و از میان آزمون های موجود یک آزمون را تیک بزنید .

۲- ورود به جلسه آزمون

حالا که کارت آزمون دارید ، در منوی سایت روی گزینه ورود به جلسه کلیک کرده و در صفحه بعد اطلاعات حساب کاربری خودتان را که هنگان ثبت نام وارد کرده بودید در کادر وارد کرده و دکمه ورود به سالن امتحان را کلیک کنید .

۳- در سالن امتحان

به سالن امتحان خوش آمدید . اگر سالن آزمونی که در آن وارد شده اید ، آزمون سراسری باشد ، حواستان به ساعت سمت چپ خودتان باشد که چه موقع جلسه شروع و چه موقع تمام می‌شود . به دلیل ماهیت شبیه ساز نرم افزار سایت آزمون ، سوالات پیش از موعد بارگزاری نخواهند شد . پس لازم است دقیقا چند دقیقه قبل از ساعت شروع جلسه اعلام شده وارد شوید تا زیاد معطل نشوید. اگر آزمون سراسری نباشد نیازی به رعایت زمان بندی ندارید . کافی است شروع به پاسخ دادن به سوالات کنید . سایر راهنمایی های لازم در ابتدای جلسه به اطلاع شما خواهد رسید . پس از پایان آزمون و اتمام زمان امتحان با کلیک کردن بر روی دکمه خروج از سالن . از آزمون خارج شوید .

۴- مشاهده کارنامه

پس از خروج از سالن آزمون ، در منوی صفحه اصلی بر روی گزینه مشاهده کارنامه کلیک کنید و از میان آزمون های موجود یک آزمون را برای مشاهده کارنامه آزمون خودتان کلیک کنید . توجه داشته باشید ، کارنامه آزمون سراسری فقط زمانی قابل مشاهده است که سایر داوطلبان هم جلسه را ترک کرده باشند . پس بهتر است برای مشاهده آزمون های سراسری حداقل ده دقیقه بعد از زمان پایان اعلام شده به منوی کارنامه مراجعه کنید .